Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

BİZ BURDAYIZ

Sinan Gökdemir

  10 Ekim 2005

  Aradım aradım bulamadım. Ben doğruyu aradım ama, doğru bana yamuk yaptı. Gökdağ?da yerim olsa oraya yerleşirim. Ailemi tabiatı ile severim. Hem de çok. Herkes Sinan?ın kahrını çekemez. Bir tek kendimi sevmeyi beceremedim. Karşımda yağmur adam. Yanımda iki dost. Can ciğerler. Acıda da varlar, tatlıda da. Bizi ilgilendiren tarafı zaten bu. Gün olur ağlaşırız. Gün gelir gülüşürüz. Koyun kuzusunu bulunca da meleşiriz. İşte biz böyleyiz. Tertip der (Mustafa) ne karalıyorsun. Ben hiç kimseyi karalamam. Yazı yazıyorum. Adını siz koyun. Doğru olmakla verilecekse bir boyun, oda burada buyurun. Almanya?yı hazırlık maçında yenmişiz. Bana ne desem de inanmazsınız. Sinan zaten fanatiktir dersiniz. Doğrudur ama ilerleyen yaş eskisi gibi götürmüyor gibi. Çocuklar var adedi dört. Eeee be Sinan üstünü ört. Şimdilik bir sessizlik yaşıyoruz. Ama her dem yaşamı seviyoruz. Her şeye her ihanete rağmen yaşamaya inatla devam ediyoruz. ?ÖLÜM NEKİ BİZ YAŞAMAYI GÖZE ALDIK? Çocukların hepsi okullu. Okuyorlar da, okul olmasa bu vatan toprakları için askerler. Yinede zamanı gelince babaları gibi komando, yada büyük dedeleri gibi İstiklal Savaşı Gazisi olmaya hazırlar.

  Bu hafta dokunmuyoruz kimseye. Mübarek ay olduğundan mıdır bilemem. Ama bize internetten dokunuyorlar. Olsun canları sağ olsun. İmama yazı yazarsan yandaşları kızıyor. İyide başka yazılara niye tepki vermiyorsunuz. Biz Allah birdir ondan başka tanrı yoktur diyen babamızın sözleri ile büyüdük. Ve inanıyoruz. Ama kimseyi soymuyoruz. Ne türbana kafamızı taktık, ne de İslamiyetimize. Ama örümcek kafalılar yüzünden bir adım ileri gidemiyoruz. Bu vatan bizim diyorsunuz ama hemen kılıç çekiyorsunuz. Ve utanmıyorsunuz. Bu Memlekette hizmet veren kılıçları da unutuyorsunuz. Afiyet olsun. Cihat mı yapacaksınız. HADİ BİZ BURADAYIZ RAMAZAN ABİ

  Yine sabah, Mengen sabahı

  Uyandım gözlerim yanıyor

  İçimde duygular al aşağı

  Bakmayın dostlar içim yanıyor

  GİTTİ RECEP, GİTTİ ŞABAN

  ÜZÜLMEYİN GELDİ RAMAZAN

  GİDİPTE GELMEYEN BİRİ VAR

  ODA BİZİM ÇAPÇI RAMAZAN

  Melekler yanından eksik olmasınlar

  Sana orada çok iyi baksınlar

  Koyun kuzu bir arada olsunlar

  İyi insanlar mutlu olsunlar

  Hani meleşir kuzular oynaşırlar

  Kekik yerler lezzet taşırlar

  Güttüm güdeceğim kadar dedin

  Aramızdan aniden ayrılıverdin

  Bu kalp seni asla unutmaz

  Sinan dostun karıncaya kıyamaz

  Olsaydın keşke aramızda

  Kuzularda mutlu olurdu yanımızda

  Sevgili çok muhterem Sayın ağabeyim Ramazan Yamaç adına bu şiir tarafımdan kaleme alınmıştır. Kendisini rahmetle anıyorum. Bu şiiri de Alp?ciğime hediye ediyorum.

  Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevgiler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak