Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

En Güzel Cennetler Senin Olsun!

Sinan Gökdemir

  13 Kasım 2006

  Mavilim der ya şarkılar, ses verdim yıllarca. Mavilim dedim. Severim amviyi. Bulmacalarda çıkar eski adı mai...

  Gömlekte yakıştırdınız hep mavileri. Görmeyen gözleriniz açılsa, teknoloji mucizesi olacak görecektiniz kalbinizdeki mavilikleri. Eyi şimdi gördünüz. Bugüne kadar kördünüz. Milletin başına ne çoraplar ördünüz!

  Ufaldınız milyonlar karşısında fark ettiniz mi? Sanmıyorum. Nasıl uğurladılar adı konmayacak bir şekilde! Kim mi Karaoğlan; adamın tekesi dürüstlük abidesi. Sevdik de oy vermedik. En güzel cennetler senin olsun.

   

  ?Sesleniyor?

  benim hiç kızım olmadı. Dört oğlum oldu, yeğenlerim yüreğimi verdiğim. Olsun bir tane de olsa dedim, olmadı. Aslında farkında olmadan bir sürü kızım varmış, adını kömür gözlülerim, Cumhuriyet koyduğum. Adı Esra, soyadı Yıldırım. Ersan kardeşimin pırlantalarından bir tanesi. Teknoloji tanıştırdı bizleri. Ersin kardeşimin oğlu olmamış. Ama şimdi onunda dört tane oğlu var. O da yürek verir onlara. Bir cami yazısı sebebiyle bir sürü İlyaslar?dan dostumuz oldu, yürekleri sevgi dolular.

  Eda kızımızın ablası Esra. üşenmeden bir mektup göndermiş. Okudum ve son olarak bu cami meselesine nokta koyacak olan mektubu yayınlıyorum. Bu işe sanırım Esra kızımızın yürek türküleri, içindeki yangın, yüreğindeki sevgi haykırışı bu işi çözer. Bakın kızımız minnacık yüreği ile sesleniyor.

  Esra Yıldırım

  esrayldr-14@hotmail.com

  KÖYÜM

  Ben ramazan YILDIRIM?ın torunuyum.

  Bundan önceki senelerde köye bayram tatiline gittiğimizde çok güzel geçerdi. Ama bu sene gittiğimizde köyümüz, hayalet köy olmuş. Köy 2?ye ayrılmış. Ben geçen sene gittiğimde ben, kardeşim, annem, babam, halam el öpmeye gittik. Dedem ve babaannemin elini öpmeye gelenler oldu. Geçen seneki bayram tatilim çok güzel geçti. Ama bu sene gittiğimde sanki bütün evler bomboş gibiydi.

  Ben buradan yetkililere sesleniyorum...

  Köyümüze sahip çıkalım. Dedelerimizden, ninelerimizden aldığımız gibi bize yani çocuklarınıza emanet edin ki biz de kendi çocuklarımıza emanet edelim.

  Esra YILDIRIM

  Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri hiç ama hiç eksik olmasın. Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak