Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolunun sesi keçileri kaçırıyor !

Murat Gücüm

  30 Ekim 2006

  Hatta Erol Yıldız,da keçileri kaçırıyor!.Bolunun sesi?nin keçileri neden kaçırdığını bilebiliyorum.Ama Erol Yıldızın neden kaçırdığını bilemiyorum.Bolu da faaliyet gösteren özel bir firmanın yıllardır üzerine çalıştığı ve üretimine başladığı Saanen ırkı keçiler ile ilgili son günlerde ulusal ve yerel basında çıkan haberler-yorumlar yoğunlaşmaya başladı.İzlediğim kadar ile yanlış izlenimler söz konusu .İlgili firma yetkilileri ve tarım il müdürlüğü geniş kapsamlı bir sunum-tanıtım faaliyeti sürdürür ise yanlış bilgilenmeler ortadan kalkar.Bolu da ki tarım ve hayvancılığa katkıda bulunacak bu ekonomik gelişimin önü daha da açılır.

  Bu ara da , Bolu da ve Türkiye de ormanlar hep vardı,keçilerde hep vardı.Taşınan endişeler sürdürebilir kontrol ile bertaraf edilebilir ve denetlenebilir.İ.M.F nin ,tarımın ekonomideki payını yüzde 15 ?e çekecek siniz talimatına inat ,üretim yapmak bizim için bir görev olmalı.Ormanların yok olma durumuna getiren dört ayaklı keçilerin olmadığını ,iki ayaklı işbirlikçi keçiler olduğunu cümle alem biliyor.O yüzden keçileri kaçırmanın hiç alemi yok.

  Özel idare iş merkezi ne olacak?

  Bilindiği üzere son günlerde özel idare iş merkezi Bolu da en çok konuşulanlar sıralamasına giren bir konu oldu .Özel idare iş merkezi ,özel firmalara şirket merkezi mi,yoksa özel dershaneye mi dönüşecek yahut Karacasu da yapılması özlenen otel için sermayemi olacak,ne olacak merak ediyoruz ve sanıyorum susuyoruz.Fakat,geçtiğimiz

  günlerde özel idare iş merkezinin A.İ.B.Üniversitesine verilmesini önerenler oldu . Bu öneriyi desteklememek mümkün değil . Bolunun tam ortasında olan bu bina A.İ.B Ü.-B.K.T.V.-İ.B.V . üçlüsüne verilmeli. Kullanım amacı da Bolu yu tanıtmak , üniversite ile ilimizi entegre etmek,ve Bolunun geçmişten geleceğe vizyonu nu oluşturmak olmalı .Şehrin ortasında bir kale gibi ,kamuya ait olan bu bina ,yine ehil ellerde kamu yararına kullanılmalı.

  Gelelim sadete. İzzet Baysal ve vakfı hep verdi. A.İ.B.Ü. hep veriyor. Fakat biz bu iki kurumun istediklerini bir türlü vermiyoruz.260 bin m2 alana sahip Örüsü önce verdik sonra çalar gibi geri aldık. Fizik tedavi rehabilitasyon merkezi için A.İ.B.Ü istediği yeri vermemek için elimizden geleni yapıyoruz .Özel idare iş merkezinin A.İ.B.Ü.verilmesini önerenlere de sessiz kalıyoruz.Biz ne kadar benciliz,biz nasıl insanız,artık utanıyorum.

  Sayın il genel meclisi üyeleri,sayın özel idareden sorumlu yöneticiler.Lütfen aynaya bakın ama dikkatli bakın.Kendinizle göz göze gelin orada;İzzet BAYSAL ın ve vakfı nın ,A.İ.B.Ü.size verdiklerinin ne kadar çok ve bonkörce olduğunu göreceksiniz.Onun için ,özel idare iş merkezinin A.İ.B.Ü. verilmesini öneren köşe yazarlarının,kamunun ortak sesi olduğunu görmemezlikten gelmeyin.Karacasu da resmen talep edilmiş araziyi ve Bolunun tam orta yerinde olan,yaşarken heykeli dikilmiş eşsiz insan sayın İzzet Baysal baktığı özel idare iş merkezini A.İ.B.Ü.verin.Daha ne duruyorsunuz..

  ?Durumu düzeltmek için mutlaka Avrupa dan öğüt almak ,bütün işleri Avrupa nın emellerine göre yürütmek,bütün dersleri Avrupa dan almak gibi bir takım düşünceler belirdi.Oysa hangi bağımsızlık vardır ki yabancıların öğütleyerek yabancıların planları ile yükselsin.Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir.?Kemal Atatürk.6 Mart 1922.

  Cumhuriyetin kuruluşunun 83 yılı münasebeti ile , ülkemizi emperyalistlerinin talimatları ile yöneten işbirlikçilere itaf olunur.

  Daha endişesiz ve mutlu ve sağlıklı ve adaletli ve bağımsız ve özgür günler bizlerle olsun.

  Not: Bu arada gazetemiz yazarı Erol YILDIZ ın keçileri neden kaçırdığını anlamış durumdayım .Haftaya anlatalım.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak