Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

CUMHURİYET PARKI'NDA KİTAP VE SATRANÇ

Murat Gücüm

  3 Ocak 2004

  Özellikle İzzet Baysal Caddesi ve çevresindeki OTO-PARK sorunu Bolu'da en çok konuşulan sorunlardan bir tanesidir. Bu konu hakkında sorumlulara, park görevlilerine kızarız. Hatta seçim dönemlerinde "bu problemi biz çözeriz" diye programlarımıza koyarız. Velhasıl tüm kişi ve kurumlar bu konu ile ilgilidirler, hassastırlar.

  Fakat gelin görün ki KÜLTÜR-PARK sorununu tartışalım desek genellikle çoğu kişi ve kurum "adam sendeci" bir anlayış içersindedir.

  Bu sunuştan sonra "KÜLTÜR'ün PARK'ı ve sorunumu olurmuş" diyenlerimiz de çıkabilir. Evet!... KÜLTÜR fiziksel olarak çeşitli mekanlara ve alanlara PARK etmeli ki, bizler o mekan ve alanlarda KÜLTÜR ile buluşalım.

  12 Kasım 1999 tarihinden bu yana Kültür Sarayı kapalı. Kütüphane departmanı da faaliyetini sürdürüyor mu? Sürdürüyor ise nerededir? şahsen ben de duyarsız davranarak bunları bilmiyorum. Ama, çocuklarımızın, gençlerimizin ve bizlerin kitaplarla, kültürle buluşturulması gerçeğini biliyorum. Bolu Belediyesi'nin Bolu'ya kazandırmaya çalıştığı bir Kültür Park projesi Ve bir sanat sokağı çalışması olduğunu, ayrıca Anıt Park bölgesinde Bolu Belediyesi Sanat Merkezi'nde de dolu dolu kültür ve sanat çalışması olduğunu biliyoruz. Ve diyoruz ki, Bolu Belediyesi şehir merkezinde bulunan Cumhuriyet Parkı'na kitap-satranç faaliyetlerini içeren bir nitelik katabilir. Buna uygun alt yapı oranı mevcut. Nasılsa kapalı bir alan var. (Bankanın boşalttığı) Buranın kapısına Bolu Belediyesi KİTAP ve SATRANÇ Kulübü tabelasını astınız mı gerisini kitabı seven, satrancı seven çocuklarımız ve gençlerimiz halleder zaten.

  Böylece şehrimizin ortasında fiziksel olarak küçük fakat kültür ile insanın buluştuğu, park etme yüzünden kavga etmediği! hatta barıştığı bir büyük KÜLTÜR PARKI'nı Bolu kazanmış olur.

  Çocuklarımız, gençlerimiz ve tabi ki Bolu kazanmış olur.

  İlgililere duyurulur.

  • ana sacapuntas4 Eylül 2020 . 03:33

   good article

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşsiz adam durgun su gibidir, bozulup kirlenir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak