Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Maratondan görünüm

Konuk Yazar

  19 Eylül 2010
     Yeni sezonun üçüncü, kendi sahamızdaki ilk maçına tutuk başlayan ama sonucunu iyi bitiren bir takım vardı bugün Bolu Atatürk Stadyumu'nda. Çok koşan, baskı yapan, pas yapan, devamlı hücumu düşünen bir ekip oluşturmuş hocamız Levent Eriş. Yardımlaşma, birinin yaptığı hatayı diğerinin kapatması gibi arkadaşlık ruhu oluşmuş görüntüsü veren bir takım.
     Gollerimizin kanat akınlarından gelmiş olması, geçen seneki zaafımızdan kurtulmuş olduğumuzun işaretiydi. Özellikle Olieveira'nın kovalayıp, yok olan pozisyonda çıkardığı pası Ferhat Kiraz'ın dokunması ile oluşan 2. golde, ilk pası veren kalecimiz Atacan'ı da tebrik etmemiz lazım. Bugün Olieveira üç gol pası verirken sahanın iyilerinden biriydi. Diğer gol paslarını veren kaptanımızı da unutmamak gerek. Canla başla mücadelesini iki de asistle süsleyen Burak'a da alkışlar.
     Gelelim gollerimiz atan Ferhat Kiraz'la ilgili düşüncelerimizi yazmaya. 90 dakika boyunca enerjisi bitmedi. Hem hücumda hem de savunmada görevini yerine getirdiği gibi attığı ilk iki golde de pozisyonları süzerek olması gereken yerde bulunması,golü kokladığı anlamına geliyor. Kanatlardan yaptığı bindirmeler ve inatçılığı atılan beşinci golde de kendini gösterdi. Umarız bu performansı lig sonuna kadar devam eder. 
     Sonradan oyuna giren Caner de iyi bir hücum oyuncusu olduğunu attığı iki golle gösterdi. Takımda aksayan oyuncu yoktu diyebiliriz. Orta saha oyuncularımız da ellerinden gelen mücadeleyi verdiler. Birbirlerine alıştıkça daha iyi olacaklarına inancımız tam. Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Skor ne olursa olsun rakibe saygıyı unutmamak gerek. Aynı duruma düşeceğini düşünebilmeliyiz.
      Birkaç kelime de seyircimize söylemeli diye düşünüyorum haddim olmayarak. Saha da ekmeğini kazanmak için emek harcayan futbolcuya niçin küfür edilir? Eminim ki onlar bizden daha çok kazanmak istiyorlar. Hata yapmak için yaratılmış olan insanoğlu değil mi? Siz iş hayatınızda veya yaşantınızda hiç mi hata yapmıyorsunuz? Bu tahammülsüzlüğün sebebi nedir, anlayabilmiş değilim.
      Bir de saha çizgileri neden bu kadar silik idi. Özellikle güneşe karşı oturan maraton seyircisi bazı pozisyonlarda zorlandı sanırım.
      Son söz: Bugün bol güneşli ve bol gollü bir gündü. Bu zevki yaşatan futbolcularımıza, teknik heyete, yönetime ve maç boyunca susmayan taraftara teşekkürler. Sevgiyle kalın.
                                                                                         Tahir BECEREN

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak