Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Güzel bir hikaye; 20 Penny

Ali Özdemir

  12 Haziran 2013

      20 Penny

      Londra'daki camiiye Türkiye'den yeni bir imam gönderilmiş. Adam şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman da aynı şoföre rastlıyormuş. Bir gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 Penny fazla vermiş.
  İmam yanlışlığı oturup da parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine 20 Penny'yi geri versem mi şoföre diye düşünüyormuş. Ama içinden bir ses diyormuş ki çok gülünç bir para ve şoförün umurunda değil.
  Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten sadece 20 Penny onlara bir şey yapmaz. Bu parayı saklayabilirim diye düşünmüş.

       İneceği durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş. İnmeden önce şoförün yanına gitmiş, 20 Penny'yi geri vermiş ve demiş ki: Paranın üstünü fazla verdiniz. Şoför gülümsemiş ve demiş ki: Siz caminin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi caminizde ziyaret etmek istiyordum. İslamı öğrenmek için. Bu yüzden bilerek size fazla para verdim.
  Nasıl tepki vereceğinizi görmek istedim. İnerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş. Yere yığılacakmış neredeyse, bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış. Gözlerinden yaşlar dökülerek demiş ki: Allah'ım az daha İslam'ı 20 Penny'ye satıyordum!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak