Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Nitelikli İnsanlar Vekil Olursa Ülke Yükselir 

Ali Özdemir

Nitelikli İnsanlar Vekil Olursa Ülke Yükselir 
  27 Mart 2023

       Nitelikli İnsanlar Vekil Olursa Ülke Yükselir 

  Hasbelkader 40 yıldır siyaset dünyasını takip etmeye çalışıyorum. Bolu ilinde son 40 yıl zarfında belediye başkanlığı ve milletvekilliği yapan kişilerin kimler olduğunu, nereden gelip nereye savrulduklarını, hangi maddi servetlerden hangi malvarlıklarına eriştiklerini ortalama düzeyde biliyorum.  

  Vekillik ve belediye başkanlığı yapan kişilerin bazılarını saygıyla bazılarını ise nefretle anıyoruz. Nefretle andıklarımızı burada ifade edip mahkemelerde vakit kaybetmek istemem. Zira en basit bir hukuksal mesele bile aylarca, yıllarca sürüyor. 

  Son 1 ay zarfında çeşitli partilere onlarca insanımız vekil olabilmek için başvuruda bulundu. Bunların çoğunun adı yerel medyada haber olarak yer aldı.  

  Vekil olmak için başvuranların çoğu TBMM’nin sadece “yasama” görevinin olduğunu bile bilmezler. Yasama sözcüğünün içeriğini bile bilmeyen insanların; ülkenin yönetiminde söz sahibi olmak üzere yola çıkmış olması vicdanları acıtıcı bir durumdur. 

  Vekil olan bir kişinin Meclis’te hangi yasama faaliyetlerinde bulunduğunu www.tbmm.gov.tr adresine giren her vatandaş görebilir. 

  26 Mart 2023 günü itibariyle Bolu ilini temsilen Meclis’te bulunmuş olan 3 insanımızın çalışmalarına ilişkin verileri tablo halinde aşağıda iletiyorum. Bu bilgileri Meclis’in web sitesinden aldım. Yorumu, takdiri, analizi size bırakıyorum.  

  Son 40 yılın Bolu vekilleri ile ilgili kişisel kanaatim performanslarının, verimliliklerinin yeterli olmadığı yönündedir. 

  Yakın zamanda yapılacak milletvekili seçimlerinde bilgili, servet yapma peşinde olmayan insanlarımızın Meclis’e gitmesi temennimdir. 

  Ali Özdemir 

  0505 220 83 85 

  www.aliozdemir.net 

  26.03.2023 

  • Dursun YILMAZ.15 Nisan 2023 . 11:06

   Türkiye'de aktif çalışan ve emekli olmuş işçilerin aylık maaş tespitinde işçinin Eğitim Diploması,Mesleki Unvanı,Mesleki Kıdemi ve Medeni durumu Dikkate alınmayıp yok sayılmaktadır.Yani işçi köle,ikinci sınıf vatandaş ve ayrımcılık muamelesine maruz kalmaktadır.
  • Haluk30 Mart 2023 . 23:24

   Bir Ata sözü siyaset yalan söyleme sanatıdır

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak