Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Hep aynı yüzler 

Ali Özdemir

Hep aynı yüzler 
  12 Nisan 2023

       Hep aynı yüzler 

      Son 70 yıllık çok partili demokrasi geçmişimizde siyasal yelpazenin her renginde aşiret sistemi, feodal yapı devam ediyor. 

       Milletvekilliği, siyaset tüccarlığı dededen babaya, babadan oğula geçme huyundan bir türlü vazgeçmiyor. Partilerin yönetimini ele geçiren ağalar yağlı böreği asla bırakmıyorlar. 

       Parti delegelerinin tercihi, önseçim gibi cilalı laflara kanmayın. Bütün partilerde adayları merkeze yerleşmiş 5-10 kişilik ekip belirliyor. 

       14 Mayıs’ta yapılacak seçim için aday olanlara baktığımızda büyük oranda düşük profil, ayarı bozulmuş düzeni devam ettirme niyetli kişilerin ağırlığını görüyoruz. Seçimden sonra yine hiçbir şeyin değişmediğini, yenileşmenin olmayacağını, fakirlerin yine altta kalacağı bir gündemle devam edeceğiz. 

       Eğitimi düşük toplumlarda değişimi yapmak çok zordur. Skandal seviyesinde yetersiz adaylar bir iki gün konuşulup unutuluyor. Zira toplumsal hafızamız 20 gün kadar bilgi tutabiliyor. 2-3 hafta geçtikten sonra tüm olumsuzlukları unutuyoruz. 

       Sağcı, solcu, liberal, ırkçı, bölücü, faşist partilerin üst kadrolarına çıkanların tümüne yakını yağ bal içinde yaşıyor. Bu vasat yapının değişmeyeceği bir kez daha net olarak görüldü. 

      Bu topraklara gerçek demokrasinin, hukukun, sendikaların geleceği günler pek yakında görünmüyor. 

  Ali Özdemir 

  Eğitimci

  0505 220 83 85 

  www.aliozdemir.net 

  12.04.2023 

  • Dursun YILMAZ.15 Nisan 2023 . 11:05

   Türkiye'de aktif çalışan ve emekli olmuş işçilerin aylık maaş tespitinde işçinin Eğitim Diploması,Mesleki Unvanı,Mesleki Kıdemi ve Medeni durumu Dikkate alınmayıp yok sayılmaktadır.Yani işçi köle,ikinci sınıf vatandaş ve ayrımcılık muamelesine maruz kalmaktadır.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilgi insanı şüpheden, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak