Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tefeciler ve emeksiz para kazanma peşinde olanlar

Ali Özdemir

  30 Mayıs 2014

  "Faiz haram" derler ama kar payı verdiğini iddia eden bankalara paraları yığarlar. Birikimlerini çoğunlukla altına yatırarak daima küresel Yahudi bankerlerini zengin ederler.

   

  Türkiye'nin yastık altındaki altınları bozdurulsa, paralar reel sektöre (şirketlere, üretim yapan kurumlara) aktarılsa 10 yılda Almanya gibi olacağımıza eminim.

   

  Altın ölü bir yatırımdır. 30 yıl parasını altında tutan bir kişi reel olarak yüzde 30 dolayında zarar etmiştir.

   

  Uzağa gitmeye gerek yok 2-3 sene önce altının onsunu 1900 dolar seviyesine çıkardılar. Bunu yapan küresel tefeci bankerlerdir. Halkı gaza getirip ellerindeki stokları sattılar. Şu anda 1 ons altın 1300 dolar seviyelerinde. 2012'de 1 gram altın 110 TL'ye kadar çıkmıştı. Şu anda 80 küsür TL ediyor.

   

  Bugüne kadar altına hiç para yatırmadım. Yatıranları da mantıklı bulmadım. Altın eski çağların yatırım aracıdır. Günümüzde A tipi B tipi yatırım fonları, güçlü şirketlerin hisse senetleri en iyi getirileri sağlamaktadır. Bunu talep eden herkese kanıtlayabilirim.  

   

  İlimiz halkının altın (bilezik, kolye, zincir vb.) tutkusu kendisine hep zarar vermektedir. Şehrimizde kimlerin kayıt dışı bankerlik (tefecilik) yaptığını da az çok hepimiz biliyoruz. Devletimiz para hareketlerine ve "yaşantıya" bakarak hukuk dışı davrananları enseleyecek donanıma sahiptir.

   

  Kar payı veriyorum diyerek halkın altınlarını toplayan esnafı da şahsen tanımıyorum. Onun tefecilik yaptığını iddia ediyor da değilim. Yüklü miktarda parası olan kişileri kolayca kabul eden ülkelerin mevcut olduğu bilinen bir gerçektir...

   

  Uyanık geçinip, emeksiz para peşinde koşanlar inşallah akıllanırlar. 

   

  İsveç, Finlandiya, Almanya, ABD gibi ülkelerin bilinçli vatandaşları paralarını altına, dövize, betona değil güçlü şirketlerin hisse senetlerine, A-B tipi fonlara yatırmaktadırlar. Bizde ise hala eski devir alışkanlıkları sürüyor.

   

  www.aliozdemir.net

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak