Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bu gidiş nereye....?

Dumlu Demircioğlu

  13 Mart 2013
        Memleketimizdeki yerel ve genel düşünce ve uygulamaları yaşayınca insanın aklı başından gidiyor. O kadar kısa zaman içerisinde gündem değişiyor ki, ne diyeceğimizi bilemiyoruz.
        Millet olarak yaşayabilmemiz için evvela VATAN- BAYRAK olacak. İstiklalimiz olacak, hürriyetimiz olacak, adalet olacak, hak hukuk herkese eşit uygulanacak, yeni yetişen gençlere vatan sevgisi, millet şuuru verilecek, geleceğimizin teminatı olan bu nesillerin TÜRK VE TÜRKİYE sevdalısı olarak yetiştirilmeleri için ne mümkünse yapılacak.
        Büyük TÜRK, vatan sevdalısı, değişmez ilelebet  MİLLİ ŞAİRİMİZ Mehmet Akif Ersoy 'un İSTİKLAL MARŞI, bu gençlere adeta yedirilerek, beyinlerine şırınga edilerek öğretilmesi şarttır. Şimdiye kadarki nesiller bu sevda ile büyüdüler.
        Dört bir tarafı düşmanlarla çevrilmiş bu vatan, BÜYÜK ATATÜRK'ün önderliğinde, şimdiki hürriyetine kavuşmuş ise, bu milliyetçi vatanperver TÜRK ULUSU'nun, ancak ve ancak VATAN-BAYRAK sevdasından ileri gelmiştir.
        Uzatmak istemiyorum amma öyle bir üzüntü içindeyim ki.....?
        Okul ders kitaplarından ve okunmasından kaldırılan BAYRAK ŞİİRİ.
       Bizler bu şiirle büyüdük. Yeri geldiğinde haykıra haykıra bu şiiri okuduk. Bu şiir Türk'ün canıdır, kanıdır, sevdasıdır, yaşamasıdır, şerefidir, haysiyetidir, var olma sebebidir. Kısaca TÜRK olmanın, hür olarak dalgalanan bayrağın sevdalısı olmaktır.
       Bu gidiş nereye, insan merak ediyor. Korkuyorum arkasından acaba ne uygulamalar gelecek. Geleceğimiz gençlerin elinde olacağına göre mutlaka onları Vatan sevgisi ve Bayrak sevgisi ile yetiştirmeliyiz. Bu gerçekçi, olmazsa olmaz düşüncelerim, bundan böyle yok mu sayılcak, MAAZALLAH......???
                                                

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak