Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ana okulu - kreş

Dumlu Demircioğlu

  6 Eylül 2017

     ANA OKULU-KREŞ

     Türkiyemizde aile yapısı bütünlüğü çok önemlidir. Nitekim son yıllarda bu bütünlük gittikçe bozulduğu için gazetelerin üçüncü sayfaları istenmeyen olaylarla dolup taşıyor.
     Dedesini döven torunlar, anasına babasına bıçak çekenler, ailesine akıl almaz işkence yapanlar hızla artıyor. Ne oldu bize.... Millet olarak nereye gidiyoruz.....?
     Okulların açılacağı zaman geldi çattı. Çalışan annelerin küçücük çocukları ne olacak....? Şayet anneanne veya babaanne yoksa bu yavru için düşünülecek yer, ana okulu ve kreşler değil mi....?
      Son günlerde bu okullarda veya servislerinde meydana gelen üzücü olayları da biliyorsunuz. Hiçbir ana okulu ve kreş asla ve asla ANA KUCAĞI-BABA OCAĞI gibi olamaz, katiyen olamaz.
      Büyük tecrübeler geçirmiş birisi olarak ve bilhassa hekim ve psikiyatrist gözüyle bakacak olursak, çocuğun 7 yaşını bitirinceye kadarki zamanı mutlaka aile ortamı içinde geçirilmelidir. Çünkü: çocuk şahsiyetinin bütün vasıflarını 8 yaşına kadar aile ortamı içinde kazanır. Ondan sonra çocuğa hiçbir şey veremezsiniz, asla onu yolundan döndüremezsiniz.
     Çocuk 8 yaşına kadar aile içinde görerek büyür. Bütün akıl ve yetenekleri gözündedir. Onun için ana babalar evlerindeki yaşantılarını çocuk üzerine kurmalıdırlar. Eğitimli, bilinçli ailelerde çocukların geleceği her konuda garantidir.
     Hiçbir ana okulu ve kreş, ana babanın verdiği terbiyeyi veremez. Kan bağı ve irsiyete dönük evlat sevgisi buralarda hiç olabilir mi...?
     Onun için: sayın anneler ve  babalar  mümkünse-şartlarınızı sonuna kadar kullanarak çocuklarınızın geleceğini düşünerek buralara vermeği düşündüğünüzde-iyice düşünün-kılı kırk yarın-iyice düşünün.
     Çocuğun ilk 8 yıllık   ömründe anaya babaya saygıyı sevgiyi, bağlılığı, ortak yaşantıyı, paylaşmayı, fedakarlığı, düzeni, maddi ve manevi bilinçlenmeyi ancak ev ortamında, aile içinde benimseyecektir.
    Ana okulunda ayrı, ev içinde ayrı uygulamalar ve nasihatler onu içinden çıkılamaz şaşkın bir duruma düşürecektir ve geleceği hiçte iyi bir insan örneği olamayacaktır. Elbetteki istisnalar olabilir..?
     Çocuklarımıza, canımızdan çok sevdiğimiz evlatlarımıza iyi eğitim yılları diliyoruz. TABİİ gerçek manada eğitim verebiliyorsak.
     Üstün aklın ve müspet ilimlerin öğretileceği milli eğitime çok muhtacız. 
                       
                                                Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak