Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yaşamak mı istiyorsunuz...?  

Dumlu Demircioğlu

  26 Mart 2018

     Yaşamak mı istiyorsunuz…?  
      Arabanız var... Düzce'ye gideceksiniz, deposuna benzin almazsanız gidemezsiniz. Çünkü o benzin arabanın yakıtıdır ve diğer aksamları çalıştırarak tekerlerin dönmesini sağlar bu kadar gerçek ve basit.
    Ya siz... insanoğlu... yakıtınız nedir, ne yiyorsunuz ki ayaklarınız yürüsün, beyniniz çalışsın, gözünüz kulağınız işlevlerini yerine getirsin ki yaşıyasınız. Sade yaşamaklada olmaz, beden ve beyniniz güçlü olacak ki verimli olasınız, görevinizi tam yapabilesiniz. Çocukların büyümesi için, bebeklerin yaşaması için mutlak gıda gıda gıda.
     Bakın bu haftanın en önemli ekonomisi, piyasayı altüst eden konu bebek mamaları idi. Neden..? Çünkü %70 bebek mamaları zamlandı. Bizler mama ile mi büyüdük. Hayır... Annemizin helal sütleri genç Türkiye neslinin varlığını sağlamıştır. Çünkü, annelerimiz halis-muhlis SÜT ve YOĞURT yerlerdi... Hiç şüphesiz yanında da kıpkırmızı DANA ETİ vardı.
     Şimdiki anneler böyle mi besleniyor... Hayır,
     Geçende de yazdım. Bu anlayış ve gidişle çok yakın bir zaman içinde kırmızı et, altın fiatlarını geçecek. O halde ne yapalım...? Devletimizin yapacağı 1'inci şart Büyük Şehir Yasası'nı iptal etmektir. 2'inci şart... mutlaka şehirlere göçü önlemek için muazzam tedbirler almalıdır.
      Hayvancılıkda esas olan MER'A HAYVANCILIĞIDIR. Mutlak surette mer'alar, çayırlar, sulu susuz tarım arazileri koruma altına alınmalıdır. Durumumuz ve geleceğimiz göz önünde iken sizler kalkmış hem tarım arazilerini iskana açiyorsunuz ve hemde devlete ait olan arazileri satışa çıkarıyorsunuz. Ve arkasından da Şeker Fabrikalarını parası olan milyarderlere satiyorsunuz. Bütün bu uygulamalar hayvancılığı iyice batıran hususlardır, açlığa doğru gidiştir.
         Geçen hafta İstanbul'da söz sahibi ve banka temsilcileri toplandılar ve neticede dedilerki MUTLAKA MER'A HAYVANCILIĞINA el atılmalıdır.
       Ciğerimiz yanıyor-meslekden oldugum için vicden azabı çekiyorum daha öncede hatırlattım, bir daha hatırlatiyorum.. Hani bizim Bolu'nun SÜT FABRİKASI... Yerinde şimdi ne var biliyorsunuz. İşte Şeker Fabrikalarının akibetide aynen budur, böyle bilne...
           GELDE GECELERİ UYU BAKALIM DUMLU...
                                                 Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak