Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ağaç katilleri

Dumlu Demircioğlu

  20 Ekim 2013

       Bu başlık az bile... Kurban Bayramımız zehir oldu. Unutmak istedim olmadı, bir türlü unutamadım. Tam Kurbanımızı keserken bile aklımda idi. Demek ki dedim, hayvanlar kurban edilirken, ağaçlarda kurban edilirmiş...? Geçmişime takıldım, bir zamanlar ortaokul öğrencilerine ders verirken, ormanları anlatmaya, ağaçların bu memlekete ne kadar faydaları var gerçeğini onların beyinlerine sokmaya olan gayretlerim demek ki boşuna imiş. Ve aynı kanaate vardım, bu millet artık beyni ile herhalde yaşamıyor. Çünkü beyin böylesine katliamları asla kabul etmez.
       20 yıllık gencecik fidanların cesetleri yerlerde. Yaprakları halen yemyeşil. Dalları ıslak ve sıcak. Üzerlerinde tomurcuklar var ve canlı. Evet canlı körpe fidanların boğazları kesildi.
       Bu cinayete acaba kim karar verdi. Oraya fabrika yapılır diye acaba kim rapor verdi. Nasıl bir canlı imiş ki, diğer canlıları katletti.
         Yapım, yaradılışım ve seviyemi bir tarafa bırakıp, müsaadenizle seviyesiz bir laf edeceğim....... Çaydurt'taki ağaç katliamını yapanlar düpedüz vicdansız, kitapsız, beyinsiz, imansız ve Allahsızdırlar. Zaten onlarda inanç olsa idi "Ormanlarımdan bir yaş dal kesenin başını keserim" diye tellal çıkaran Fatih Sultan Mehmet, veya bu konuda Peygamberimiz Hadisi Şerifi'nde; "Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin" demiştir. "Yaş ağaç kesenin başı kesile" diye dinimizde emir vardır.
       Ben niye bu düşüncelerimi yazıyorum ki, o kadar aşırı laflar edeceğim ki kendimden utanıyorum. Zaten sayfalarda yetmez.
                  
                                                                 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak