Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Demokratikleşme paketi

Dumlu Demircioğlu

  7 Şubat 2014

          Hiç aklımda yokken, akşam haberlerinde duyduğum, demokratikleşme paketi meclise veriliyor haberi bende gerçekten üzüntü yarattı. Bu kaçıncı paket acaba. En acıklısı da, daha önce kabul edilmiş hususların yeniden ele alınıp değiştirilmesi. Yaz boz tahtası daha ne kadar devam edecek?
           Genç kuşaklar bilmeye bilirler. Biz devlet ve millet olarak 1946 yılında demokrasiye geçtik. Yani tek partili sistemden, çok partili, halka dayalı çoğunluk sistemini taaaa o tarihlerde kabul ettik. Yani tam 68 senedir demokrasi ile millet olarak haşir neşiriz.
          Fakat gelin görün ki halen demokrasiyi bir türlü oturtamadık, hazmedemedik. Gelmiş geçmiş iktidarların hemen tamamı, hep kendi siyasal çıkarları için demokrasiyi kullanmışlardır. Onun içindir ki bu paketler bitmez.
         Temel neden hiç şüphesiz EĞİTİMDİR. Toplumun eğitime çok büyük ihtiyacı vardır. Avrupa Birliği'ne alınmayışımızın ana nedeni budur.
         Eğitim ve öğretim aileden başlar, okullarla devam eder.
        Biz halen çocuk yetiştirmesini ve çocuk eğitimini ailelere öğretememişizdir. Okullarda ise görüyorsunuz, Milli Eğitimimiz arap saçına dönmüştür. Son uygulanan 4 artı 4 artı 4 sistemi Türk neslini hiç şüphe yok ki mahvedecektir. Ondan sonrada demokratikleşme paketleri peş peşe gelecektir.

         Demokratik, hür, bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin bir Hukuk devleti olduğu beyinlere iyice yerleşmelidir. Her ne çıkar olursa olsun ÖNCE VATAN, ÖNCE BAYRAK düsturundan asla taviz verilmemelidir.
        Yoksa daha nice 68 seneler geçse de demokratikleşmeyi öğrenemeyeceğiz. Çünkü bunca yıldan sonra bile devlete hak-hukuk-adalet anlayışından habersiz bir uygulama ile, cemaat denen kitlenin ortak iktidar oluşu ne kadar hazindir.
         Siyasi rant içinde dahi olunsa, buna fırsat verenler ne kadar zavallılık içindedirler değil mi ....?

                                                                     

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak