Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ağlayarak seyrettim...

Dumlu Demircioğlu

  16 Şubat 2017

         Ağlayarak seyrettim...
         İnsanoğlu ruh ve bedenden meydana gelmiştir. Beden, anatomik yapısı, organların çalışması ve canlılığını muhafaza etmesidir, ruh ise bilinmeyen sonsuz bir alemler topluluğudur. Duyarlı olmaktır, hassas olmaktır, adaletli olmaktır, vicdan sahibi olmak demektir. Ruh, aynı zamanda insanı, gerçek en mütekamil eşsiz bir varlık haline getiren husustur.
        Doğruluk, adalet, vicdan diye bir organımız yoktur, ruhumuz vardır ki bizi eşrefi-mahluk olarak kabul etmiştir. İnanç ve din duygusu da budur.
        Okuyacaksın, düşüneceksin, anlatacaksın, öğreneceksin ve öğreteceksin. Merak edeceksin, araştıracaksın, doğruyu yanlışı birbirinden ayırt edebildiğin kadar mütekamilsin. Yaradan, seni öyle bezemiş ki, öğrenmenin eğitimin, kültürün, medeni olmanın, araştırmanın seni daha da yücelere taşıdığını sana bahşetmiştir. Beynimizin bu kapasitesi, günümüzde dahi tam incelenebilmiş değildir. İnsan beynin alamayacağı hiçbir bilgi yoktur.
         Ruhun en gerçek ve değişmez ifadesi dini inançtır. Dinimizdir. İslam dininde doğumdan ölüme kadar okumak vardır, öğrenmek vardır. İslam dininde insana saygı vardır . Ve hemen akabinde bütün canlılara saygı vardır. Hiçbir canlıyı değil öldürmek, onu üzmek bile haramdır.
        Gelelim günümüze, her geçen 24 saatin sonunda içimiz yanıyor. Gazetelerin üçüncü sahifelerini dehşet almış, okuyamıyoruz. Vuran-kıran çalan çırpan, öldüren, soyan, kaçıran, yakan, tecavüz eden vesaire.....?
         Ne oldu bu Türk milletine ne oldu...?
         Hiç gerçek Müslüman bunları yapar mı...? Asla yapmaz, yapmamalı VE ARTIK GÜLEMİYORUZ-AĞLAMASINI DA UNUTUYORUZ... Ama ben unutmadım...  70 metre derinliğe düşen bir köpek yavrusunun 10 günlük bir uğraşı neticesinde, ilgililer tarafından kurtarıldığında ağladım. Tüylerim diken diken oldu... Çünkü ben insanım.. Ruhum var, maneviyatım var...
        Anasını döven çocukları gençleri, dedesini bıçaklayan torunları görmek istemiyoruz. Yakan yıkan, kaçıran, soyan bir nesil istemiyoruz.
       Yerine göre sevinen ve yerine göre ağlayan bir nesil yetişmeli Adaletli, vicdanlı, saygılı, sevecen, hoş görülü, merak eden okuyan anlayan bir nesil olmalı. Ne yaptığını bilen ailesine bağlı vatan-millet sevdalısı nesillere çok ama çok ihtiyacımız var. O halde evvela EĞİTİM.
        Damarlarında asil Türk kanını taşıyan nesillerin bedenen ve ruhen iyi yetişmesi için onları emin ellere teslim edelim.
                                              Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak