Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Türk Milleti'ne yakışmaz...?

Dumlu Demircioğlu

  19 Mart 2017


       TÜRK MİLLETİNE YAKIŞMAZ...?

       Üzülerek öğreniyoruz ki eğitimde 70 ülke arasında 50'nciyiz. Fen bilimlerinde 33'üncü, matematik de 49'uncuyuz. Millet olarak okuyup anlamada ise 45'inciyiz dünya ülkeleri arasında.
         Üretimi gittikçe kaybediyoruz ve gittikçe başka ülkelerden mal ve ürünler alıyoruz. İnanamayacaksınız, 98 ülkeden 120 çeşit ürün ithal ediyoruz.
         Üniversitelerimiz gerçekten tabela üniversitesi olmuş durumda. Mezunları, yeteneksiz, kalitesiz, beceriksiz, bilgisiz bir şekilde % 26'lara varan oranlarda işsiz.
          Özel Üniversiteler o kadar çoğaldı ki, aklınıza her ne geliyor ise onun yüksekokulu veya fakültesi var. Yemek pişirme, salata yapma gibi. İnşaat mühendisi asfaltla betonu ayırt edemez ise, bir doktor otopsi yapamaz ise, bir veteriner hekim doğum hummasını tedavi edemez ise ve bir hukukçu herkese eşit adalet dağıtmaz ise, gerisini siz düşünün.
         O halde gerçekten oturup düşünmeliyiz, niçin böyleyiz acaba.? Bana göre: Okumuyoruz, anlamıyoruz, merak etmiyoruz, incelemiyoruz, takip etmiyoruz, sormuyoruz, araştırmıyoruz, geçmişi unutup geleceği hiç merak etmiyoruz, yaşantıda plan program yapmıyoruz, yarın ki hayatımızı hiç düşünmüyoruz, saat mefhumunu hiç itibara almıyoruz, rastgele yaşayıp ister istemez nefes alıp veriyoruz. Bazı konularda aile içi ve hayatın gerektirdiği hususlarda hiç bilgi sahibi değiliz.
          Hele de FEN BİLİMLERİNE hiç ilgi göstermiyoruz. Çocuklarımıza fizik, kimya, matematik, biyoloji, yabancı dil vesair müspet ilimleri öğretmek mecburiyetindeyiz. Medeni bir millet, yükselen bir millet olmak istiyorsanız evvela fen bilimleri şarttır, Tarımda ve sanayide babadan kalma veya ustadan görme devri bitmiştir. Fen bilimleri ve akıl ön planda olmalıdır.
          Ben şahsen dershanelere karşı bir düşünce içinde idim. Şimdi de özel üniversitelerin eğitim sistemini asla tasvip etmiyorum.
         İnsanın değeri kesinlikle paradan önemlidir.
         Dünya ülkeleri arasında her bakımdan geride kalmak TÜRK MİLLETİNE yakışmaz.
                                                           

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak