Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yakışmıyor..... Ayıp...

Dumlu Demircioğlu

  8 Mart 2015

         Ne yapayım elimde değil, bir türlü yanlış yapılanlara veya yapılan haksızlıklara dayanamıyorum. Hele de devlet millet görevini yapmakta kusurlu olanlara hiç tahammülüm yok. Hatta bir ay hiç bir iş yapmadan maaş alanlara, görevini hiç yapmayanlara veya eksik yanlış yapanlara asla tahammülüm olamaz. Devlet bunların kıçına bir tekme atıp, gerçekten şuurlu, ciddi, görevinin hakkını veren kişileri istihdam etmelidir.

         Evet, belki fazlasıyla devlet millet tarafını tutmuş olabilirim ama bir taraftan da vicdanım, adalet anlayışımın önüne geçemiyorum. Ve yapılan çok yanlış uygulamalara dayanamıyorum... Hatta göz yaşlarımı tutamıyorum.........
            KONU NE BİLİYORMUSUNUZ.......... ŞAŞILACAK ŞEY........
   
       İzzet Baysal Caddesi'ndeki KADI CAMİSİ'Nİ hepiniz bilirsiniz. Yan sokağı da bilirsiniz. Gayet işlek ve kalabalık bir sokaktır. Burada caminin bir halka açık tuvaleti var... Şimdilik var.... Belki bilenleriniz vardır ve sessiz duruyorsunuzdur, ben ise dayanamadım... Neden.?
   
        Bu tuvalet 30-45 gün kapalı olacakmış......
   
       Tesadüfen oradan geçerken çok yaşlı ve gözleri çok az gören bir vatandaşın tuvalet aradığını görünce, yardımcı oldum, işte burası dedim. Ne fayda.... Tuvalet kapalı imiş ve en az 30 gün, en fazla 45 gün kapalı olacakmış. Hayretler içinde kaldım...
   
       Çok işlek bir cadde. Çok kalabalık bir yer. Üstelik cami tuvaleti. O gün günlerden de Cuma idi.... Nesi var bu tuvaletin.....
   
       Her ne olursa olsun bir şehir genel tuvaleti bu kadar uzun bir zaman kapalı tutulamaz. İlgililer kimse görevlerini ihmal etmişlerdir. Sağlık Müdürlüğü'nü de ilgilendirir, Belediyeyi de ilgilendirir, cami görevlisini de ilgilendirir. Kısacası herkesi ilgilendirir... Amma nerde.
   
       Ben utandım, böyle bir yanlışlık ihmal olamaz.
   
       Tuvaletler insanların mecburi, zecri kullanacakları yerlerdir. O yaşlı adam biraz sonra mutlaka altına işemiştir, bundan eminim.
   
       Eksiği ne ise tamamlarsın, hijyen konusu ise giderirsin veya önemli bir nedeni dahi olsa halleder, tuvaleti 2 günde açarsın.
   
       Ne yapayım, böyle haksızlıklara dayanamıyorum ve ilgilileri, halkımız adına uyarmak istedim.  

                                                        

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak