Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kabullenelim biz buyuz......?

Dumlu Demircioğlu

Kabullenelim biz buyuz......?
  10 Haziran 2020

     Kabullenelim biz buyuz......?

      Yıllar önce bir yabancı heyet gelip memleketimizi ziyaret etmiş, çeşitli alanlarda incelemeye başlamışlar. Özellikle insan hayatı için önemli olan temizlik-ciddiyet-tazelik-yenilik konularında yiyecek-içeceklere bakmışlar ki felaket. Lokantalara, fırınlara, pastahanelere, berberlere girip çıkmış ve gözetlemişler ki felaket..?

       Diğer kamu ve özel iş yerlerini de incelemişler yine felaket...? Uzatmayalım, sonunda bir rapor vermişler ve sonuç olarak demişler ki Türkler mucizeden yaşıyorlar ve dinleri olan İslam dinini de hiç uygulamıyorlar.

      Nitekim,15 sene bir fırında çalışmış bir tanıdığım ne dedi biliyor musunuz... AKLI OLAN FIRINDAN EKMEK ALMAZ... Ne kadar acı..?

       Salgınını yaşadığımız Corona Virüs hastalığı belki bizi biraz uyarır da, düşünürüz ve kendimize geliriz.... Ama hiç zannetmiyorum.

         Baksanıza, bir serbestlik oldu diye özellikle büyük şehirlerde devletin emirlerine hiç uyanı gördünüz mü..? Temizlik mi o da ne demek..?

       Gazetelerin 3. Sayfalarına bakamaz olduk. Caddenin ortasında gündüz vakti adam soymak ne demek.... Eski yıllarda asla olamazdı.

        Baba-evlat katilleri, dede nene bıçaklamaları, arabaların yakılması, ev ve dükkan soygunları, kasaptan et çalmaları, kümesten tavuk çalınması, ahırlardan canlı hayvan çalınması, soygunların gittikçe artması....?

      Ne oldu bize.... Çünkü üretim yok oldu. Tüketim hızla arttı... Daha görün ne salgınlar olacak... Bu büyük şehirler yasası olduğu müddetçe, insanları bir araya getirince salgınlar kaçınılmaz olacak...?

      Bütün bu gerçeklerin ana nedeni biliyorsunuz EĞİTİMSİZLİKDİR.... Okullar kapanınca sevinenler oldu, yazık o kafalara.. Her şeyden önce insanı yetiştirmemiz şart.... Bu da eğitimle olur... Öyle okullardaki ana dersleri tercihe sokmakla olmaz. Bilim-İlim müspet ilimleri mecbur tutacaksın. Bu konular çok uzun, size kısaca bir gerçeği anlatayım.

      1940'lar,1950'ler,1960'lar 70'lerde T.C.D.D. yollarındaki görevlilerin tamamı ilkokul ve ortaokul mezunu idiler ama çekirdekten yetişmiş, tecrübeli, sahada çok titiz ve uyanık şuurlu kimselerdi ve hiç tren kazası olmazdı.... Ya şimdi, beyefendilerin tren kazasından geçilmiyor..?

      Kısacası, Devlet millet görevinde daima LİYAKAT LİYAKAT.....

      BANA GÖRE: Derhal bu BÜYÜK ŞEHİR YASASI iptal edilmelidir. Son 15 sene içinde Anadolu’dan büyük şehirlere akın etmişleri mecburi iskana tabi tutarak köylerine-kasabalarına geri gönderip, bütün ihtiyaçları karşılanarak eskisi gibi tarım ve hayvancılıkla uğraşıp üretim yapmalarını sağlamaktadır. Unutmayalım: AÇLIK VE SUSUZLUK KAPIMIZDA, inanın buna…

                       Dumlu Demircioğlu

  • Senda Aksungur19 Haziran 2020 . 09:24

   Cok onemli bir konuyu dile getirmis bulunuuorsunuz. Tavsiyeniz cok isabetli ancak merak ettigim kim dinleyecek kim akil edecek siz bu onerinizi direkman Cimer vasitasiyla diyurun yada cbaskani vekili gelmisti Boluya ona diyurun derim .Selamlar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak