Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

AVM'de Şüpheli Bir Adam

Salvador Dali

  29 Ekim 2015

       AVM'de Şüpheli Bir Adam

        salvadordalibolu@gmail.com

         AVM'ler artık gezi alanlarımız oldu. Bütün sokaklar ve caddeler arabalar tarafından işgal edilince bu kaçınılmazdı. AVM'lerin en önemli özelliği çocuğunuzun elinden tutup beraber korkusuzca güvenli bir şekilde yürüyebilmeniz.
  *****
          Bir Pazar günü, ben de aynı duygularla öyle yaptım. Eşim, ben ve kızım bir AVM'nin yolunu tuttuk. Bir tatil günü, üstelik öğleden sonra, olduğundan dolayı içerisi oldukça kalabalıktı. Eşim, kızımızı da alarak bir giyim mağazasının yolunu tuttu. Benim canım kahve içmek istedi ve meydanın ortasında bulunan kahveciden bir bardak kahve alarak koltuklardan birine oturdum, gelen gideni izlemeye, yüzlerden karakter tahlili yapmaya başladım.
  *****
          Gülen, tasasız, şakacı, endişeli, üzüntülü yüzler etrafta dolaşıyordu. Bunlar arasında vitrinlere bakan yalnız bir adam dikkatimi çekti; endişeliydi. AVM havasının sıcaklığı nispeten iyi olmasına rağmen, üzerine giydiği mont ve montun fermuarlarının kapalı olması dikkatimi çekti; sanki bel bölgesi biraz şişkindi. Adam endişeli gözlerle etrafına baktı, sanki bir şey veya bir ortam arıyor gibiydi. Vitrinin önünden ayrıldı ve çok kalabalık olan başka bir mağazanın içine girdi.
  *****
           Son günlerde meydana gelen terör olaylarını düşündükçe aklıma çok vahim şeyler gelmeye başladı. 'Artık paranoyak bir toplum mu olduk” sorusu da aklıma geldi. Her şeyden şüphelenilmezdi ama ya şüphelerim doğruysa. Biraz sonra eşim ve kızım beni bıraktıkları yerde buldular.
  *****
         Durumu ve şüphelerime neden olan detayları eşime de anlattım. Endişelerimi ve polise durumu bildirme düşüncelerimi ise yersiz buldu. Tam da o sırada şüphelendiğim adam elinden tuttuğu küçük bir çocuk ve koluna girmiş bir bayanla kalabalık mağazadan çıktı, yürüyerek bizim yanımızdan geçti. Adam belli ki kadının eşi idi. Kadına seslendi;
        Hayatım girdiğin mağazadan bir türlü çıkamıyorsun. Bu alışveriş deliliğin beni öldürecek. Seni beklerken vakit geçirmek için ne yapacağımı şaşırdım.
  *****
         Bir AVM Güvenlik Merkezinin yaptığı araştırmalara göre AVM içinde yalnız şüpheli bir şekilde dolaşan her 10 erkekten 7'si alışveriş yapan karısını bekliyormuş.

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak