Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Geleceğinizi Çalsalar...

Salvador Dali

  14 Mart 2016

         Geleceğinizi Çalsalar…

        Her anne baba çocuğuna düşkündür; canının yarısı değil, tamamıdır o. Henüz yürümeye başlarken  yere düştüğünde içiniz acır, kalbiniz sızlar. Yerden kaldırır, üstünü temizler ve doya doya öper koklarsınız onu. İçinize Tanrı tarafından yerleştirilmiş bir duygudur bu, elinizde hiç  değildir.
  * * * * *
        El bebek gül bebek büyütürsünüz. Biraz ateşlendiğinde yanında sabahlarsınız. Uykusuz kalırsınız ama onun yüzündeki gülümsemenin yıllarca uykusuz kalmaya değdiğini bilirsiniz. Kendinizi değil hep onu düşünürsünüz. Hayat sizin değil, onun hayatıdır artık. Gelecek ona göre planlanır.
  * * * * *
  Biraz büyüdüğünde onun geleceğini planlamaya başlarsınız. Hayat daha ciddidir artık. 'Nerede eğitim görecek, nasıl bir hayatı olacak, kiminle evlenecek” sorusu aklınızı kurcalamaya başlar. Anne-babayı yiyip bitiren sorulardır  bunlar. En iyi eğitimi almalı, en güzel okullarda okumalı, gönlü güzel huyu güzel insanlarla birlikte olmalıdır o. Bütün maddi birikiminizi bu uğurda harcarsınız.
  O tüm sınavlardan yüksek not alır,  en iyi okullarda okur siz ondan daha fazla sevinirsiniz. Neden mi? Çünkü o sizsiniz; siz o sunuz.
  * * * * *
        Daha da büyür. Ona o kadar emek harcamışsınızdır ki, o da karşılığını verir sizi mahcup etmez. O da sizi düşünür, sizin onu düşündüğünüz kadar. Annem  babam der, sizi öper koklar, tıpkı sizin onu daha önce öpüp kokladığınız gibi.
  * * * * *
        Berkay Baş ve Ozancan Akkuş da birer ana kuzusuydular. Üniversite sınavında herkesin hayallerini süsleyen yerleri kazandılar; biri ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliğini diğeri de ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliğini.  Ancak, dünkü patlamada, hasta ruhlu mahluklar onların hayallerini ve geleceklerini çaldı. Sadece onları değil annelerini babalarını da öldürdüler. Çünkü çocuklarını öpüp koklayamamak bir ölümdür anne baba için.

                                               

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak