Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Göz Görmez  Kulak Duymaz...

Salvador Dali

  13 Ocak 2016

        Göz Görmez  Kulak Duymaz…

         Hepimizin malumu, özel ve devlet üniversitelerinde 1100 kadar akademisyen (Profesör, Doç.Dr., Yrd.Doç.Dr., Arş.Gör, vs.) dolaylı olarak devleti suçlayarak "Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor" cümlesinin geçtiği bir bildiriyi imzaladılar. Bu insanlar (!) ayrıca 'devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini” de  talep ediyorlarmış. Bu arada ülkemizde, bu bildiriyi imzalamayan, 150 bin kadar akademik personel de var.
  *****
          Şunu da söylemek gerekir ki,  önemli sayıda akademisyen bugün itibariyle bu bildiriden imzalarını geri çekmiş bulunuyorlar.
  *****
        Üstteki manifestoyu imzalamak için nasıl bir ruh halinde olmak gerekir hiç bilmiyorum. Bunlar, polisin ve askerin, elinde ağır silahları olan terör mensuplarına karşı ülkeyi koruduğunun farkında değiller mi? Bunlar oradan kaçan halkın terörden kaçtığının farkında değiller mi? Bunlar devletin topraklarını koruduğunu, elinde silahı olanla barış yapılamayacağının farkında değiller mi?
  *****
        Son altı ayda verdiğimiz şehit sayısı 210. 1100 akademisyenlerden kınama var mı? Yok.
  *****
        Son altı ayda 100'den fazla okul yakıldı.1100 akademisyenlerden kınama var mı? Yok.
  *****
        Son altı ayda 10'dan fazla Kur'an Kursu ve yurt yakıldı. 1100 akademisyenlerden kınama var mı? Yok.
  *****
        Son altı ayda 250'den fazla sivil evlerini terk ettikleri gerekçesiyle  teröristler tarafından öldürüldü. 1100 akademisyenlerden kınama var mı? Yok.
  *****
        Ellerinde roket atarlarla, patlayıcılarla, keleşlerle, el bombalarıyla, kanas tüfekleriyle şehirleri ele geçirip kurtarılmış bölge oluşturmaya çalışan teröristler açıkça basına görüntü verince, ne işleri var bunların benim vatan toprağında dediler mi? 1100 akademisyenlerden kınama var mı? Yine yok.
  *****
         Ne zaman kınama var? Teröristler hak ettikleri cevabı alınca, köşeye sıkışınca, teker teker avlanınca.
  Bunlara yüz verenler oldu, şehirlere yerleşene kadar neredeydiler diyebilirsiniz. Ancak, devlet bunları dağda tepede arıyordu, kaçıyorlar aniden karakol basıyorlardı. Şu an şehrin içinde hedefteler, nerede oldukları belli ve etrafları sarıldı. Bir de böyle düşünmek gerekiyor kanımca.
  *****
         Devletin halka katliam yaptığını ve sürgün uyguladığını  iddia eden bildiriye imza atan öğretim üyelerinden dört tanesi de maalesef bizim üniversitemizden. Merhum İzzet Baysal yaşasaydı, bunları duysaydı ne derdi acaba...

                                                         

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi