Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Milletvekili Adayı Olacaktım!

Salvador Dali

  6 Şubat 2016

         Milletvekili Adayı Olacaktım!

          Milletvekili olmak, bildiğiniz gibi, zor bir iş. Şu gün olayım dediğinizde olamıyorsunuz. Bir ön hazırlık devresi gerekiyor. En az 5 yıl öncesinden partide yerinizi alıp parti yararına (!) faaliyetlerde bulunmanız ve partinin yöneticilerinde herhangi bir kuşku bırakmamanız gerekli.
  *****
        Bu kuşku meselesi önemli zira son dönemlerde milletvekilinin istifa edip başka partilere geçtiğini (transfer) çok gördük. Hemen futbolcu transferi aklınıza geldi değil mi? Çok fesatsınız, hiç ilgisi yok. 
  *****
         Adınızın adaylık öncesi duyulması maddi imkanlara bağlı. Dolayısıyla benim gibi 'meteliğe kurşun atıyorsanız' hiç heveslenmeyin. Aday adayı olduktan sonra ise işiniz daha da vahim. Reklam masrafları ve düzenlenen yemeklerin masrafları yine benim altından kalkacaģım türden şeyler değil. Kredi alsam kazanacağımın garantisi de yok. Düşünsenize en az iki ay öncesinden başlayan kampanya ve her gün onlarca kişiye verilen davetler, gazetelerde verilen ilanlar ve sürekli hoparlörle  dolaşan arabalar. Yok yok ben yapamam.
  *****
        Siz mutlaka düşünmüşsünüzdür ama ben yine de küçük bir hesap yapacağım. Bir aday adayının ve sonrasında adayın en az 250 ila 300 bin TL harcadığı dedikodusu ortalıkta dolaşıyor. Belki de daha fazla. Dört yıl görev yaptığı düşünülürse elde ettiği toplam gelir; 48 Ay X 15.000 TL/ay=720.000 TL. Zaten neredeyse dört yıl içinde elde edeceģiniz toplam gelirin yarısını önceden harcadınız. Demek ki aday olmam için bir neden yok, neden aday olayım ki? 
         Aday olanları da hiç anlamıyorum. Yoksa milletvekilliğinin kaçırdığım, atladığım gelir getiren başka kalemleri de mi var? Acaba adaylık sadece memleket sevdası için mi?

                                                                  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm