Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Hayalim; hoş görülü ve saygılı bir toplum

Salvador Dali

  9 Haziran 2016

      Hayalim; hoş görülü ve saygılı bir toplum

       Hoş görülü ve saygılı bir toplum istiyorum ben. 'Çok şey mi istiyorum?”  diye bazen kendi kendime soruyorum; kesinlikle hayır. Olması gereken bu, ama Türkiye için çok uzak bir hayal. Benim hayalimle benzer hayal kuranlar, lütfen hayallerinizden vaz geçmeyin.  En azından ben, inatla bu hayalleri kurmaya devam edeceğim, yanlız kalsam dahi…
  *****
       Bana sorarsanız 'başkalarına saygı ve hoşgörü” toplumun en önemli temel taşıdır ve adalet duygusunu pekiştirir.  Peki nasıl olacak bu? Öncelikle toplum olarak gündemimiz her gün değişen siyasi gündem değil de, toplumsal sorunlar olmalı. Yani fakirlik, sokak çocukları, uyuşturucu kullanımı, çocuk gelinler, kadına şiddet vs. 
  *****
        Bu bahsettiğim sorunların en önemlilerinden biri de toplumun şiddet eğilimi. Bu konuya dikkati  sadece devlet  çekerse ilgi görür. Devlet ise 'bataklığı kurutma yerine sivrisinekleri öldürmekle ' meşgul. 
  *****
        İlimizde şiddet olayının benzerlerini sık sık görüyoruz. En son Bolununsesi'nin sahibi duayen gazeteci Kamuran Bey'in sinsice saldırıya uğraması. Eskiler düelloya davet ederlermiş, galiba şimdiki moda en korumasız beklemediği anda yumruk atıp tabana kuvvet kaçmak.
  *****
       Kamera görüntüleri yayınlanan ve tek yumruk atıp kaçtığı açıkça görülen olay  için bazı yerel gazetelerin attığı başlıklara bakın lütfen; 'tek yumrukta dağıldı' veya 'meydan dayağı yedi' veya 'evire çevire dövüldü '. Gazetecilik toplumda 4.güçtür. Halk adına çalışır ve topluma doğru yön verir. Bu başlıklardan sonra Bolu için fazla hayal kurmaya da hiç gerek yok.

                                                                

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm