Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Vizyondakiler!

Cumhur Bandakçıoğlu

  2 Şubat 2010

   

    Uzun bir ardan sonra sevgili Rus dostlarımın sayesinde geçtiğimiz hafta sonunu Antalya'da geçirdik. Her ne kadar onlar bu yıl -23, -24 derecenin verdiği hırsla Türkiye yerine daha tropikal bir yerde toplantı yapmayı teklif etselerde, gerek Antalya'ya olan sevgim, gerekse milliyetçi harcama duygularım Rus misafirlerimizi Antalya Büyükelçimiz Murat Başara'nın oteline yönlendirdi. Her zaman olduğu gibi Maritim Pine Beach'de misafirlerimize A tipi karşılama hazırlanmıştı. Hoş, gelen misafirlerin cisimleri büyük hayal kırıklığı yarattı ama, yinede Murat Başara farkını bir kez daha yaşadık. Dolaysıyla gerek işi yoğunluğumuz gerekse konukların önemi bizi Bolu gündemine pek sokmadı.

    Geçtiğimiz hafta Telekom arazisini köşeye ilk taşıyan yazar olarak, bu hafta ihale sonucundan ve ihaleyi alan gruptan edindiğimiz izlenimle, Bolu'ya sanki Dünya Göz Hastanesi geliyor gibi diyebiliriz. Gerek arazinin konumu gerekse Bolu'nun konumu bölgeye büyük çapta bir göz hastanesini taşıyabilir. Tabi bu sadece benim şahsi bir öngörüm. Olur mu? Olur! Hem de harika olur. Bolu´nun konumu ve sahip olduğu artıları Bolu ya Sağlık turizminde birçok yatırımı çekecek niteliktedir.

    Vizyon demişken Detay Gazetesi yazarı sevgili arkadaşım Nil Erdem geçtiğimiz hafta köşesinde, Bolu'da vizyonda olan konuları film gibi işlemişti. Bu haftada Belediye Başkanımızı anlatan köşe yazılarını okuyarak Bolu ile ilgili bilgileri kendisinden sansürsüz olarak alıyoruz. Eeee.. Nil Erdem Bolu sinemalarında bu haftayı ve vizyondakileri yazarsa, Cumhur Bandakçıoğlu da haftanın ENlerini yazar.

  Haftanın Bilgisayar Oyunu: ARABAYA ATLA (Arabaoyunlari.org)

  Haftanın Operası: Toplantıdan Gazeteci Kaçırma!!! Pardon SARAYDAN  KIZ KAÇIRMA (Wolfgang Amadeus Mozart)

  Haftanın Kitabı: PRENSES VE BAŞKAN (Valéry Giscard d'Estaing)

    Nasıl ama ??

    Bu kadar latife yeter diyelim ve Bolu vizyonundan Dünya vizyonun geçelim ve BOLÇİ mizi bir kez daha alkışlayalım. Almanya'dan gelen haberler son derece sevindirici BOLÇİ, Köln de güzel ve başarılı bir fuar geçiriyor. Uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Darısı tüm diğer BOLU markalarının başına. BOLÇİ nin yurtdışına ihraç edeceği her bir çikolata BOLU için iş demek aş demektir.

  İşte Köln Fuarından bir kare yine kendi tahminim, Malezyalı veya Singapurlu alıcılar BOLÇİ standında.

  • Metin Sakarya4 Şubat 2010 . 13:06

   Sevgili Cumhur,Kölnün Karlı bir pazar sabahında,yanıma arkadaşlarımında cocuklarını alıp bi heycanla KÖLN MESSE Fuar kapısına geldiğimizde büyük bi hayal kırıklığı yaşadık.kişi başı 35 euro giriş fiyatını duyuncaki anladım biz ziyaretcilere değil yatırımcılara yönelik bi fuarmış.üzgünüm cok istemiştik Bolcimize destek olmak olmadı.Bizede cocuklarla ren nehri kenarındaki cikolata müzesini gezmek nasipmiş.Allahtan gercekten nefis bir müze cocuklarında benimde biraz moralimiz düzeldi.SEVGİYLE KAL..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak