Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

24 Kasım 2009

Cumhur Bandakçıoğlu

  24 Kasım 2009

     Evet, bir öğretmenler gününü daha kutluyoruz. Kaderin bir cilvesi olması gerek. İstanbul'da oturduğum evin çok yakınında bir ilköğretim okulu bulunuyor.  Oturduğum sitede birçok kişi bu işten biraz sıkıntı duysa da, Bolu'da yıllarca okulla karşılıklı yaşamanın verdiği alışkanlıktan olsa gerek, hiçbir sıkıntı duymuyorum. Pazartesi sabahları İstiklal Marşı ile uyanmak ve haftaya başlamak içimizdeki ülke sevgisinin sürekli zinde olmasını sağlıyor.
     Ve öğrenciler! maalesef onlar beni geleceğe yönelik olarak pek umutlandırmıyor. Erkek öğrenciler hemen hemen hepsi jöleli yukarıya doğru şekillendirilmiş abuk sabuk bir saç şekli, göğüs hizasından bağlanmış açık yakalar üzerine kravatlar! Kız öğrenciler dağınık saçlarıyla ve hemen hepsi pantolonlu. Ağızlarında erkelerle yarışacak kadar argo zenginliği! Her iki cins de hanımefendilik ve beyefendilikten çok uzak. Belki bir özenti, belki bir isyan, nerede bakarsak bakalım hoş olmayan bir manzara.
    Siyasi iktidarların oyun alanı haline gelmiş Milli Eğitim maalesef parıltıdan uzak. Eğitimin özel okullara ve dershanelere ihale edilmiş olduğu bir sistemde, gelir düzeyi düşük, çocuklarını özel okula gönderemeyen ailelere ve de özel okulların dikkatini çekemeyecek niteliklere haiz öğrencilerin vay haline.
  Bugünleri gördükçe kendimizin çok şanslı bir nesil olduğunu düşünüyorum. Eğitim kurumları arasında uçurumların bu kadar açık olmadığı bir döneme denk gelmişiz. Öğrencileri için, okulları için candan didinip çalışan öğretmenlerin, idarecilerin döneminde yetişmişiz.
   
     Bizleri ve bizler gibi nicelerini yetiştiren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Yetişmemizde harcı olan bizi okutan, derslerimize giren, girmeyen tüm öğretmenlerimize ve bugün siyasete politikaya yenik düşüp bir dolu çapsızın, torpillinin altında her şeye rağmen mücadele eden ve bu ülkenin geleceği için çırpınan tüm öğretmenlerimize gönül dolusu saygılar sunuyorum

  Her yıl olduğu gibi bu yılda

  İlkokul: Ayşe Atalan, İnci Kırım, Züriye Doğanöz, Türkan Kalaycıoğlu, İsmet Bandakçıoğlu, Nadide Kılıç, Seval Başaygün, Arif Denk, İffet Yeşim.

  Ortaokul: Asım Can, İffet Kara, Nurhayat Kocabacak, Ali Duman, Ayşe Çakıroğlu, Hüseyin Kabadayı, Mustafa Sönmez, Asuman Eyvazoğlu, Murat Dinçtürk, Adnan Balcıoğlu, Metin Ferah, Lale Yörükoğlu, Sevim Berik, Sibel Pehlivan, Kemal Pehlivan, Lamia Dal, Aytaç Kılıç, Mükerrem Odabaşı, Cemal Çelikcan, Kadriye Sarı, Nevin Ömür, Süheyla Vardar, Yurdanur Karakaya, Durmuş Başer, Meral Şen, Ömer Selen, Mine Selen, Kemal Akkuş, Nihat Karakan, Kuddus Kayış, Durmuş Çakıroğlu, Nükhet Gülşen, Mehmet Aydın, Ali Ürpek, Hayrettin Tahtabacak, Özçiçek Taşçı, Salih Rüştü Taşçı.

   

    Lise: Yaşar Eyüpoğlu, Faik Sığıncı, Remzi Kocaman, Şeref Sunar, Halil Kara, Aydın Tekin, Leman Künç, Günsel Ceylan, Günay Karslıoğlu, Nurşen Bulut, Ayten Berkarda, Selahattin Üstün, İlhami Akın, Hikmet Manaz, Pakize Marangoz, Emine Çelikcan, Kadri Üstündağ, Şafak Namdar, Sabite Tüzün, Seyfi Dağdeviren, Mustafa Bektaş, Muzaffer Ercan, Recep Adakçılar, Fuat Ustaoğlu, Nuray Anık, Gülüm Sorguç, Nurşen Aydın, Hamdi Mutluer, Cemalettin Çınar, İdris Durma, Meliha Dağdeviren, Nermin Gümüş, Nurten Cengizay,Yücel Kırmusaoğlu, Mehmet Özdoğan, Mehmet Aysan, Sadık Güleryüz, Arif Akpınar, İsmail Hakkı Atalay, Mine Hitit Sanbay, Aysun Mataracı, İsmet Başkaya ve Sevgi Mülayim.

   

    Beden Terbiyesi ve Gençlik Merkezi: Bolu Gençliğinin sportif ve kültürel faaliyetlerine emek harcamış hocalarımız Saip Garipoğlu, Mustafa Hotakoğlu, Raşit Veciz, Altan Balcıoğlu, Şennur Sarıberber, Murat Başara'yı hürmetle,

   

  Aramızdan ayrılan Sabahat Atalay, Necati Özdoğan, Cevat Abak, Mustafa Gürtan, Nurettin Başer, Selim Marangoz, Süha Alpman, Sadriye Turan, Kemal Kayacan, Adnan Altun, Nurten Yalçın, Nuri Sert, Cahit Sinan, Tülay Bürgeç, Hulki Bürgeç, Aynur Tıkan, Emin Gülses ve Arif Şerement, Elmas Tahtacı, Raif Gülcan'ı rahmetle anıyorum. İsimlerini hafızama getiremediğim değerli öğretmenlerimi burada yad etmeyi unutmuşsam da özür diliyorum!

  KURBAN BAYRAMI

  Bolununsesi okuyucularının Kurban Bayramını Kutlar Sağlıklı ve Mutlu Yarınlar Dilerim.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak